Versenybeszámoló: 2017.06.03-04

2017.06.03-04-én Győr adott otthont a serdülők legnagyobb hazai nemzetközi versenyének a Győri Európa Kupának. A Samurai JC 6 fővel képviselte magát, közülük négyen (!) is szerepelhettek a selejtezőket követő délutáni döntők blokkjában. A remek küzdelmeket végül két éremmel (1 ezüst és 1 bronz) illetve négy értékes pontszerző hellyel zárták. A külföldi versenyzőkkel megtűzdelt súlycsoportokban nagyon jó meccseket vívhattak a magyar judokák, a szamurájok közül ezúttal Rickert Zsófi(-63kg) és Dudás Morgan brillírozott, mindketten kemény külföldi ellenfeleket győzvén le jutottak a döntőkbe. Balogh Zsófia(-44kg) és László Olivér (36kg) is nagyon szépen versenyeztek, épp, hogy lecsúsztak a dobogóról, de az ötödik helyükre ők is igazán büszkék lehetnek! Két –egyébként igen eredményes és jó versenyzőnk-, Lengyel Miksa(-45kg) és Dudás Medárd(-40kg) ezúttal nem voltak csúcsformában, ők egy-egy nyert meccset követően sajnos elbúcsúztak a további küzdelmektől, a kilencedik helyen zárták a versenyt.