Versenybeszámoló: 2015.03.14.

2015.03.14-én a Samurai JC diák AB korosztályos csapata az Országos Magyar Kupán vett részt Tatán, ahonnan az 5 fő 2 ezüst érmet és 1 pontszerző hetedik helyet gyűjtött össze, amivel elégedettek voltak a szakedzők is. Sajnos négy éremesélyes judokánk sem tudott indulni betegség miatt, ők majd a következő versenyen mutathatják meg tudásukat. A lányokat ezúttal csak Balogh Zsófia(35kg) képviselte, rögtön egy szép győzelemmel indítván. Utána sajnos két magyar bajnoki érmessel is összekerült, ami ezúttal nehéz falatnak bizonyult, így végül az értékes ötödik helyet szerezte meg. Zsófika nagyon ügyesen, szorgalmasan edz az összes klubedzésen, illetve minden keretedzésen kitartóan „gyűri” magát és a többieket is. Szépen lépeget előre, munkájának hamarosan meglesz az országos érmes jutalma is! A fiúknál két diák A korosztályosunk is a döntőig menetelt, gyönyörű küzdelmekkel, szép akciókkal. Sebestyén András 49kg) elhúzódó betegség ide-oda, nekiesett az ellenfeleknek és háromszor is nyerni tudott, közöttük az év győzelmét aratván. Ipponnal le tudta ugyanis győzni kiváló ellenfelét, a szegedi többszörös magyar bajnokot, akitől tavaly az országos bajnoki döntőben sajnos veszített. Kikapott viszont egy „elbambulást” követően olyan ellenféltől, amit papírforma szerint hoznia kellett volna…Így a második hellyel kellett megelégednie, de a szép küzdelmek és a nagy skalp megszerzése mindent felülmúlt. Lengyel Miksa(38kg) remek formában volt, technikásan, harcosan dolgozott, földön egészen kiválóan küzdvén. Sajnos egy apróságon múlt csak a döntője, de az ezüstéremre így is nagyon büszke lehet! Dudás Medárd (32kg) nehéz sorsolást kapott, rögtön a későbbi dobogóssal kezdett. Utána szépen összekapta magát, nyert, majd sajnos a bronzdöntőbe jutásnál veszített, így a pontszerző hetedik helyen végzett. Dudás Morgan(35kg) épphogy átesvén a felsőbb súlycsoportba, a későbbi bajnokkal kezdett, aki olyan szerencsétlenül dobta, hogy Morci keze csúnyán megsérült, nem is tudta folytatni a küzdelmeket, végül sajnos sínbe került pár hétre az ujja. Elgondolkodtató, hogy a győztes később egy másik kisfiú karját is súlyosan megsérítette, lehet, hogy oda kéne figyelni egy kicsit jobban…

Tekintettel a betegségekre, a sok edzéshiányra, a sérülésekre, egyelőre nem vártak/várnak sokat a szakedzők a versenyeken. Jelenleg még a felkészülési fázis végén járunk, így a hasznos, jó küzdelmek versenykörülmények között való megvívása a cél, nem az eredmény. A szorgalmas, kitartó judokáknak végül úgyis beérik a jutalom, az érem. Addig is az elvégzett edzésmunka pedig semmiképpen sem vész kárba, hiszen erősödik, fejlődik tőle a test és a szellem egyaránt.

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő szakedzőknek!